makale yazarı

Tanıtım Yazısı Nedir? Tanıtım yazıları uzun süredir yazılıyor olmasına karşın, ne yazık kimse ne olduğu hakkında bir fikre sahip değil. Bir çok site sahibi bu yazıların ne işe yaradığı hakkında en ufak bir fikre sahip değil. Olanlar da gerekli incelikleri bilmiyor. Zaten bilenlere lafımız yok onlar her geçen gün yükseliyor. Sitede bu yazılar olsa da olur olmasa da diye düşünüp dururken biz tanıtım yazılarının işimize ne derece katkı sağlayacak, nasıl yazılmaları gerektiği hususundan bahsedelim.

Tanıtım yazılarında, Google arama motorlarında, sitemizi ön plana çıkartabilmek amacıyla yazının içerisinden başka sitelere belirlediğimiz kelimeler üzerinden linkler açarız. Bu sayede arama yaparken, sitelerin gözünde o kelimelerde + puan almak için çabalarız. Ürün, hizmet arayan kişiler size bu yolla ulaşırlar. Bu yazıların bir çok sitede yayınlandığını düşündüğümüzde bu siteleri ziyaret etmiş olan insanlar bilgilendirici olan yazımız aracılığı ile bizimle iletişime geçer ve amacımıza hızlıca ulaşmış oluruz. Bu konuda en önemli backlink yani geri bağlantı kaynaklarının başında bu tür yazılar gelir. Bunun en önemli nedeni ise doğal olmasından kaynaklanır. Çünkü yazı içerisinde vurgulanan kelimeler Google tarafından doğal olarak algılanarak amacımıza önemli ölçüde katkı sağlayarak bize yol, su, elektrik olarak geri dönmektedir.

Tanıtım yazıları, markalarınızı, ürünlerinizi, tanıtmak amacıyla hazırlanmış bilgilendirici yazılardır. Açıklayıcı ve anlaşılır olmak zorundadır. Yazıları hazırlarken gereksiz düşüncelerden kaçınmamız gerektiği gibi, okuyanı da daha ilk cümlelerde “tamam devamını okumam gerek” dedirttirebilecek türden süslü, can alıcı kelimeler seçilerek hedefimize ulaşmalıyız.Bu bizim işimizse bu konuda çok iyi olmalıyız. Okuyucu sıkmayan, hedef kitleye tam anlamıyla ulaşabilen, tabiri caizse hedefi tam on ikiden vurabilecek kelimeler işimizi istediğimiz noktaya kısa sürede ulaştıracaktır.

Tanıtım yazılarını yazanların büyük bir çoğunluğunun çok fazla ve kafa karıştırıcı kelimeler ile anlatım yoluna gitme istekleri, kullanıcının birkaç cümle sonra okumaktan sıkıldığının ve ana hedefimize ulaşamayacağımızın farkına varmaları için çok çaba sarf etmeleri gerekmektedir. Öncelikle yazdıklarını başka bir gözle okumaları gerekir. Bu işlerini daha kaliteli yapmalarına olanak sağlayacak en önemli unsurdur.

Aslolan her zaman yazar ve yazının kalitesidir. Kaliteli bir yazı sitenize olan değeri fazlasıyla arttıracaktır. İstenilen hedefe emin adımlar ile gitmenize olanak sağlayacak ve işin sonunda taktir edilmek, sizi huzura eriştirerek daha az zamanda ciddi hedef kitle oluşmasına olanak sağlayacaktır. Güzel yazılan yazıların geri dönüşümü mükemmel olur ve herkes istediğini alır. Bu yazılar sitenin aynası gibidir. Düzgün silinmiş bir aynada yüzünüzü tüm hatları ile görmek size katkı sağlayacaktır. Tanıtım yazıları siteye eklenir ve site kapanana kadar orada kalır. Sistem içerisinde ne değişiklik yaparsanız yapın bu yazılar site kapanana kadar kalacaktır.

İnternet kullanıcıların bir av, internetin ise evren olduğunu düşünürsek, tanıtım yazılarımız da avcının elinde çok değerli bir silahtır. Artık gerisi avcı da.